Okulary dla kierowców

Ostre i wyraźne widzenie zwiększa bezpieczeństwo za kierownicą.

Kierowcy noszący okulary korekcyjne doskonale wiedzą, że są one niezbędne do bezpiecznego prowadzenia samochodu. Dlatego zalecamy regularne wizyty u lekarza okulisty i badanie wzroku przynajmniej raz na dwa lata.
Także kierowcy, którzy nie noszą okularów korekcyjnych powinni zgłosić się do lekarza okulisty, gdy zauważą, że gorzej widzą o zmierzchu lub w okularach przeciwsłonecznych oraz gdy stwierdzą, że „gubią ostrość” po oślepieniu światłami auta jadącego z przeciwka lub występuje u nich tzw. dwojenie (widzenie podwójne).

Okulary korekcyjne dla kierowców nie powinny ograniczać pola widzenia. Proszę pamiętać, że bardzo dużo na drodze dostrzegamy „kątem oka” . Szeroki zausznik oprawy może Państwu przeszkadzać w kątowym widzeniu.
Okulary korekcyjne kierowcy powinny posiadać wielowarstwową powłokę antyrefleksyjną, która niweluje odbicia promieni świetlnych od powierzchni szkieł okularowych przez co zwiększa kontrast widzenia. Powłoki antyrefleksyjne zalecane są także w okularach przeciwsłonecznych używanych przez kierowców posiadających wadę wzroku jak i tych bez wady.

Najbardziej cenione przez kierowców okulary przeciwsłoneczne to tzw. okulary polaryzacyjne. Soczewki takich okularów przepuszczają tylko jedną, pionową składową fali świetlnej. Dzięki temu nie widzimy odbić od gładkich powierzchni poziomych (popularny efekt mokrej drogi w słoneczny bezdeszczowy dzień).

Najnowszym produktem, który polecamy kierowcom są soczewki Drivewear.
Nowatorska warstwowa budowa soczewki powoduje, że okulary dostosowują się do każdych warunków oświetlenia jakie występują na drodze od świtu do zmierzchu:

 • filtr polaryzacyjny – eliminuje odblaski od powierzchni poziomych,
 • warstwa fotochromowa reagująca na światło widzialne – umożliwia zaciemnienie okularów za szybą, wewnątrz samochodu,
 • warstwa fotochromowa reagująca na promieniowanie UV – powoduje dodatkowe zaciemnienie okularów w słoneczną pogodę na zewnątrz, poza samochodem.

Zapraszamy do salonów POLOPTYK wszystkich kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo na drodze. Pomożemy Państwu w profesjonalnym wyborze opraw i szkieł okularowych. Zapewniamy specjalistyczne badania kierowców przez lekarzy okulistów.

 

 • ŚLEDŹ NAS NA:

 • UMÓW SIĘ NA BADANIE
  Opole, ul. Ozimska 9-11 tel. 77 456 52 93
  Opole, ul. Krakowska 34-36 tel. 77 402 20 15
  Krapkowice, oś. XXX-lecia 17 tel. 601 913 103
Script logo