Znajdź nas w Opolu:
ul. Ozimska 9-11, tel. 77 456 52 93     ul. Krakowska 34-36, tel. 77 402 20 15

Sprawdź na mapie »

 • TWÓJ OPTYK W OPOLU
  TWÓJ OPTYK W OPOLU

  Poloptyk jest uznaną firmą optyczną oferująca towary i usługi najwyższej jakości już od 23 lat!

 • Szokujące promocje!
  Szokujące promocje!

  Śledź na bieżąco naszą stronę internetową. Co miesiąc informujemy o aktualnych promocjach w naszych salonach!

 • Okulary dla każdego!
  Okulary dla każdego!
  U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy okulary ponad 30 najpopularniejszych marek w konkurencyjnych cenach!

Badanie OCT

Optyczna koherentna tomografia dna oka - TYLKO U NAS!

NOWOŚĆ !

VISIOMAX - lupa elektroniczna
promocja

NOWOŚĆ! BADANIE OCT - HD

Cirrus HD - badanie OCTOCT - Optyczna Koherentna Tomografia - to jedna z najbardziej zaawansowanych technolo­gicznie metod diagnostycznych poz­walających na wczesne wykrycie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), czy jaskry.

Badania wykonujemy urządzeniem firmy Zeiss - model CIRRUS 400. Aparat jest w stanie zeskanować praktycznie każdy obszar siatkówki. Dzięki temu, że urządzenie nie tylko obrazuje powierzchnię siatkówki, ale również to co znajduje się pod jej powierzchnią, jesteśmy w stanie zdiagnozować schorzenia na odpowiednio wczesnym etapie. Możliwości takich nie dają klasyczne metody obrazowania we wzierniku, lampie szczelinowej czy fundus kamerą.

Badanie można porównać do bezinwazyjnej i bezkontaktowej biopsji w schorzeniach siatkówki oka. Badanie jest bardzo szybkie i nieodczuwalne dla pacjenta. Nie potrzeba przy tym żadne­go barwnika, co praktycznie niweluje do zera ryzyko wystąpienia niepożą­danych objawów ubocznych.

Wczesne rozpoznanie AMD czy jaskry zwiększa szansę zahamowania choroby i dłuższe zachowanie ostrości wzroku. Choroby oczu wieku podeszłego bardzo długo nie dają widocznych ob­jawów, ale zmiany chorobowe niewi­docznie postępują.

Dlatego każdy, kto ukończy 50 lat po­winien raz na rok, poddawać się bada­niu OCT. Na badanie OCTw ramach NFZ czekać trzeba kilka miesięcy.

Badanie odpłatne to koszt 60,00 zł.

UMÓW SIĘ NA BADANIE

Opole, ul. Ozimska 9-11, tel. 77 456 52 93

Promocje