Znajdź nas w Opolu:
ul. Ozimska 9-11, tel. 77 456 52 93     ul. Krakowska 34-36, tel. 77 402 20 15

Sprawdź na mapie »

 • TWÓJ OPTYK W OPOLU
  TWÓJ OPTYK W OPOLU

  Poloptyk jest uznaną firmą optyczną oferująca towary i usługi najwyższej jakości już od 23 lat!

 • Szokujące promocje!
  Szokujące promocje!

  Śledź na bieżąco naszą stronę internetową. Co miesiąc informujemy o aktualnych promocjach w naszych salonach!

 • Okulary dla każdego!
  Okulary dla każdego!
  U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Oferujemy okulary ponad 30 najpopularniejszych marek w konkurencyjnych cenach!

Badanie OCT

Optyczna koherentna tomografia dna oka - TYLKO U NAS!

NOWOŚĆ !

VISIOMAX - lupa elektroniczna
promocja

Oferta salonu optycznego POLOPTYK - rodzaje soczewek

SOCZEWKI KONTAKTOWE COOPER VISION

(sprzedaż tylko bezpośrednio w naszych salonach)

Eyeoxy Duality CENA: informacja w salonie
www.eyeoxy.pl

Typ: soczewki miesięczne
Opakowanie: 3 sztuki
Promień krzywizny: 8,6
Średnica: 14,0

Eyoxy Duality to soczewka, która łączy w sobie najlepsze właściwości stosowanych do produkcji soczewek kontaktowych materiałów. Wydłużone łańcuchy silikonu zapewniają łatwe przenikanie tlenu przez soczewkę, co jest warunkiem zdrowych oczu, a wysoka zawartość wody w materiale decyduje o wysokiej elastyczności, a to oznacza wygodę w czasie jej noszenia. Eyeoxy Duality, bez dodatkowych czynników nawilżających, zawiera tak dużo wody, że jest odporna na wysychanie, a więc zapewnia wysoki komfort w czasie jej noszenia przez cały dzień Eyeoxy Duality jest przeznaczona do noszenia w trybie dziennym, elastycznym i przedłużonym (29 nocy bez zdejmowania!) i do wymiany co miesiąc.

Eyeoxy Duality Toroidal CENA: informacja w salonie
www.eyeoxy.pl

Typ: soczewki toryczne miesięczne
Opakowanie: 3 sztuki
Promień krzywizny: 8,7
Średnica: 14,5

Soczewka silikono-hydrożelowa III generacji, która w doskonały sposób łączy w sobie najlepsze cechy stosowanych do produkcji soczewek materiałów. Silikon gwarantuje swobodne przenikanie tlenu, dzięki czemu rogówka może swobodnie oddychać a hydrożelowe matrix, bogate w wodę jak nasz organizm zapewnia znakomitą tolerancję materiału, z którego jest wykonana. Doskonała optyka soczewki skutecznie neutralizuje astygmatyzm a zaawansowana konstrukcja gwarantuje wygodę i wyraźne, stabilne widzenie przez cały dzień.

Eyeoxy Daily CENA: informacja w salonie
www.eyeoxy.pl

Typ: soczewki jednodniowe
Opakowanie: 30 sztuk
Promień krzywizny: 8,7
Średnica: 14,2

Soczewka jednodniowa do korekcji wad wzroku wykonana z materiału biokompatybilnego. Zapewnia wysoki komfort w czasie wielu godzin noszenia (nie wysycha) i znakomitą jakość widzenia dzięki zaawansowanej optyce. Nie wymaga stosowania płynów pielęgnacyjnych i jest lepiej tolerowana przez oczy. Może być stosowana u osób cierpiących na alergie.

Eyeoxy Daily Perfect CENA: informacja w salonie
www.eyeoxy.pl

Typ: soczewki jednodniowe
Opakowanie: 30 sztuki
Promień krzywizny: 8,4
Średnica: 14,2

Soczewka jednodniowa wykonana z trzeciej generacji materiałów silikonowo-hydrożelowych. Soczewka , która w ponad połowie składa się z wody nie wymaga dodatkowych środków nawilżających, zapewnia wysoki komfort noszenia i łatwość zakładania i zdejmowania. Zdrowe i białe oczy użytkowników Eyeoxy Daily Perfect zapewnia wysoki wskaźnik przepuszczalności tlenu. Rogówka oka jest bardzo dobrze dotleniona.

Soczewka silikono-hydrożelowa III generacji ,która w doskonały sposób łączy w sobie najlepsze cechy stosowanych do produkcji soczewek materiałów. Silikon gwarantuje swobodne przenikanie tlenu, dzięki czemu rogówka może swobodnie oddychać a hydrożelowe matrix, bogate w wodę, jak nasz organizm, zapewnia znakomitą tolerancję materiału, z którego jest wykonana. Może być stosowana przez krótkowidzów (minusy) i dalekowidzów (plusy

SOCZEWKI KONTAKTOWE JOHNSON & JOHNSON

1-Day Acuvue Tru Eye CENA: informacja w salonie

Typ: Soczewka jednodniowa
Opakowanie: 30 sztuk soczewek
Promień krzywizny: 8,5 mm
Średnica: 14,2mm

Soczewki kontaktowe 1 Day TruEye są najnowszym produktem wprowadzonym przez firmę Johnson&Johnson. Są to pierwsze soczewki jednodniowe wykonane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego Narafilcon A.
Przepuszczalność tlenu wynosi aż 118 co oznacza to, że dostęp tlenu do rogówki wynosi ponad 98 proc. Dodatkowo użycie technologii Hydraclear sprawia, że soczewki są bardzo dobrze nawilżone. Dzięki temu wysoki komfort noszenia zachowany jest przez cały dzień. Jak wszystkie inne soczewki jednodniowe nie wymagają używania płynów pielęgnacyjnych. Każdego dnia zakładasz nową parę soczewek. Szkła 1 Day TruEye posiadają doskonały filtr UV zapewniając doskonałą ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.  

Acuvue 2 CENA: informacja w salonie

Typ: Soczewka dwutygodniowa
Opakowanie: 6 sztuk
Promień krzywizny: 8,3 i 8,7
Średnica: 14,0 mm

Soczewki kontaktowe ACUVUE 2 firmy Johnson & Johnson są jednymi z najbardziej popularnych szkieł kontaktowych na rynku.  Dzięki budowie soczewki Acuvue 2 zapewniony jest wyjątkowy komfort oraz doskonałe dopasowanie.  Soczewka zbudowana jest z materiału Etafilcon A i posiada gładką 3-krzywiznową powierzchnię zewnętrzną  oraz  cienki brzeg co wpływa na ogromny komfort noszenia. Zawartość wody na poziomie 58 % oraz doskonała przepuszczalność tlenu sprawia, że soczewka jest naturalnie tolerowana przez rogówkę, dodatkowo odporna jest na opłaszczanie osadami białkowymi. Szkła kontaktowe Acuvue 2 nadają się do systematycznego noszenia dziennego przez 2 tygodnie lub przedłużonego noszenia przez tydzień (bez zdejmowania na noc).
Zakładanie tych soczewek jest wyjątkowo łatwe dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu oraz oznaczeniu 1-2-3 ułatwiające rozpoznanie wewnętrznej strony szkła, dodatkowo świetnie utrzymują swój kształt, przez co zapewniają wyjątkowy komfort noszenia i doskonałe dopasowanie.
Dodatkowo szkła konatktowe Acuvue 2 wyposażone są w filtr UV chroniący przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Blokuje do 97% promieni UVB i 85% promieni UVA.  

Acuvue Advance CENA: informacja w salonie

Typ: Soczewki dwutygodniowe
Opakowanie: 6 sztuk
Promień krzywizny: 8,3 i 8,7
Średnica: 14,0 mm

Soczewki kontaktowe Acuvue Advance  firmy Johnson&Johnson zalecane są dla osób, które mają problemy z długim noszeniem szkieł kontaktowych.
Wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego zapewniającego dobrą przepuszczalność tlenu. Dodatkowy składnik nawilżający hydraclear sprawia, że soczewki przez cały dzień utrzymują wilgoć co zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Na powierzchni soczewek Acuvue Advance powstaje mniej osadów białkowych niż na innych szkłach kontaktowych. Szkła kontaktowe Acuvue Advance zawierają filtr UVA (95%) oraz UVB (99%), dzięki któremu gwarantują ochronę powierzchni oczu przed niebezpiecznym promieniowaniem.
Jasnoniebieskie zabarwienie ułatwia posługiwanie się soczewką (wewnętrzna i zewnętrzna strona jest rozpoznawana po oznaczeniu typu 1-2-3).
 Acuvue Advance mogą być noszone w dwóch systemach (elastyczny system wymiany):
- co dwa tygodnie w noszeniu dziennym ( biorąc pod uwagę ocenę fizjologii pacjenta i mając go pod kontrolą lekarz może wydłużyć lub skrócić czas noszenia soczewek)
- co tydzień w noszeniu przedłużonym bez zdejmowania na noc  

Acuvue Oasys CENA: informacja w salonie

Typ: Soczewki dwutygodniowe
Opakowanie: 6 sztuk
Promień krzywizny: 8,4
Średnica: 14,0 mm

Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys firmy Johnson&Johnson, zalecane są dla osób mających problem z długim noszeniem szkieł kontaktowych. Dzięki technologii HYDRACLEAR Plus stworzono materiał zapewniający dobre warunki tlenowe ze środkiem nawilżającym. Dzięki temu stworzono bardzo dobrze nawilżoną i ultragładką soczewkę kontaktową. Polecana jest ona zwłaszcza dla osób, które odczuwają suchość oczu nosząc szkła kontaktowe.
Acuvue Oasys to uczucie nawilżenia i gładkości nawet po długich dniach spędzonych przed komputerem i w zmiennych, suchych warunkach otoczenia, takich jak centralnie ogrzewane domy, klimatyzowane biura czy zadymione miejsca.
Acuvue Oasys posiadają filtr UV klasy 1. W 99% pochłaniają szkodliwe promieniowanie.
Posiadają wskaźnik 1-2-3 który pomaga prawidłowo ustawić soczewkę, przed nałożeniem jej na oko.  

    Acuvue Oasys for Astigmatyzm CENA: informacja w salonie

Typ: Soczewki  toryczne dwutygodniowe
Opakowanie: 6 sztuk soczewek
Promień krzywizny: 8,6
Średnica: 14,5 mm

Szkła kontaktowe Acuvue Oasys for Astigmatyzm firmy Johnson&Johnson są przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Senofilcon A doskonale łączy zalety materiałów hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. 38% zawartość wody optymalizuje dopasowanie i komfort soczewki. Czas stabilizacji dla większości dopasowań wynosi tylko 60 sekund. Dzięki technologii Hydraclear Plus wewnętrzny składnik nawilżający doskonale uwadnia soczewkę.   Szkła Acuvue Oasys są przeznaczone do noszenia w 2 trybach: dziennym (wymiana co 2 tygodnie), dzień i noc (wymiana 1 raz w tygodniu). Jasnoniebieskie zabarwienie soczewki ułatwia jej zakładanie.
Acuvue Oasys for Astigmatyzm zawierają również filtr UV klasy 1, blokujący szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB (na poziomie odpowiednio 96 % oraz 100%).   

     

PŁYNY DO PIELĘGNACJI SOCZEWEK

Opti-Free PureMoist CENA: informacja w salonie

Typ: płyn wielofunkcyjny
Opakowanie:
-300 ml płynu + pojemnik na soczewki,
-120 ml płynu + pojemnik na soczewki,
-90 ml płynu + pojemnik na soczewki
Termin ważności po otwarciu: 6 miesięcy
Producent: Alcon

Najnowszy płyn wielofunkcyjny firmy Alcon . Zapewnia długotrwałe nawilżenie soczewek kontaktowych, także silikonowo-hydrożelowych (SiH) - nawet przez 16 godzin. Efekt nawilżenia odczuwany jest od chwili założenia, aż do momentu zdjęcia soczewek na koniec dnia. Płyn Opti-Free PureMoist zawiera podwójny system dezynfekcji soczewek łagodny dla oczu, który chroni przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, bakterii i grzybów. Doskonale usuwa osady białkowe, zapewniając czystość soczewek i uczucie świeżości.

Complete CENA: informacja w salonie

Typ: płyn wielofunkcyjny
Opakowanie: 360ml płynu + pojemnik na soczewki
Termin ważności po otwarciu: 3 miesiące
Producent: Amo

Płyn COMPLETE Multi-Puropse Solution przeznaczony jest do czyszczenia, płukania, dezynfekcji i przechowywania wszystkich miękkich soczewek kontaktowych. Chroni oczy przed wysuszeniem i podrażnieniami przez cały dzień. Unikalny system wielofunkcyjny COMPLETE znakomicie usuwa osady białkowe dzięki czemu noszenie soczewek staje się bardziej komfortowe.

Clear Care CENA: informacja w salonie
(sprzedaż tylko bezpośrednio w naszych salonach)

Typ: płyn wielofunkcyjny
Zawartość opakowania: 400ml płynu + pojemnik na soczewki
Termin ważności po otwarciu: 3 miesiące
Producent: Schalcon

Wielofunkcyjny płyn typu „all in one” do soczewek kontaktowych, a szczególnie soczewek silikono-hydrożelowych, z bakteriobójczym pojemnikiem. Płyn posiada innowacyjną formułe, która jest wynikiem kilku lat badań klinicznych.
Służy do dezynfekcji, przechowywania i nawilżania soczewek, a także do usuwania z ich powierzchni osadów białkowych, tłuszczowych czy mukopolisacharydowych oraz mikroorganizmów i innych niepożądanych drobin. Pojemnik pokryty jonami srebra wzmacnia aktywność mikrobójczą całego systemu. Dostępny w przezroczystych butelkach zaopatrzonych we wskaźnik zużycia płynu.

KROPLE DO OCZU

Systane Ultra CENA: informacja w salonie
Typ: krople nawilżające
Zawartość opakowania: 10ml
Termin ważności po otwarciu: 6 miesięcy
Producent: Alcon

Termin ważności po otwarciu: tygodniPreparat polecany przy objawach suchego oka.  Przynosi ulgę w odczuwaniu pieczenia i podrażnienia spowodowanego suchością oka. Nawilżające krople do oczu Systane Ultra mogą być również używane do nawilżania lub przywracania wilgotności miękkich soczewek kontaktowych zmniejszając dyskomfort związany z ich noszeniem.

Aquify 10 CENA: informacja w salonie

Typ: krople nawilżające
Zawartość opakowania: 10ml
Termin ważności po otwarciu: 8 tygodni
Producent: Ciba Vision

Krople Aquify przeznaczone są dla użytkowników wszystkich typów soczewek kontaktowych.
Dzięki zawartości hialuronian sodu, który jest substancją o strukturze i zachowaniu podobnym do ludzkich łez, daje długotrwały efekt poprawiając komfort noszenia soczewek. Krople Aquify wykazują znacznie niższą gęstość w trakcie mrugania oraz jej wzrost tuż po mrugnięciu. Daje to z jednej strony ochronę przed uszkodzeniem nabłonka podczas mrugania z drugiej strony zaś zabezpiecza przed wysuszeniem. Są bardzo wydajne, wystarczy jedna kropla na cały dzień.

Blink 10 CENA: informacja w salonie

Typ: krople nawilżające
Zawartość opakowania: 10ml
Termin ważności po otwarciu: 45 dni
Producent: Amo

Krople Blink do oczu przeznaczone są dla użytkowników wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych. Przynoszą natychmiastową ulgę i zapewniają długotrwały komfort wszystkim osobom stosującym soczewki kontaktowe. Unikatowa formuła zmniejsza suchość oraz podrażnienie oczu spowodowane przez kurz, światło, pyłki, zanieczyszczenia powietrza lub przemęczenie, poprawiając komfort noszenia soczewek kontaktowych przez cały dzień.

UMÓW SIĘ NA BADANIE
Opole, ul. Ozimska 9-11, tel. 77 456 52 93
Opole, ul. Krakowska 34-36, tel. 77 402 20 15
Krapkowice, oś. XXX-lecia 17, tel. 601 913 103

Promocje